667 121 811

kontakt@adwokat-szerszen.pl

Pon – Pt 08:00-17:30 | Kancelaria adwokacka, Poznań: Seweryna Mielżyńskiego 25/2

Obsługa prawna firm i spółek Poznań

Nasza kancelaria prawna zajmuje się kompleksową obsługą prawną firm, spółek i innych podmiotów działających w obszarze biznesu.

Wiemy, że prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma problemami prawnymi, a my jesteśmy po to, żeby pomóc Ci je rozwiązać. Przedsiębiorca, podejmując decyzje, które wiążą się z określonymi konsekwencjami, powinien być ich świadomy. Przyjęcie odpowiedniej strategii oraz rozwiązań, może zaoszczędzić wielu nerwów i kłopotów w przyszłości.

Problemy z którymi najczęściej zgłaszają się do nas przedsiębiorcy to:

 1. zakładanie spółek;
 2. składanie wniosków do KRS;
 3. doradztwo prawne w zakresie prawa pracy;
 4. windykacja należności;
 5. dochodzenie roszczeń z tytułu wad rzeczy;
 6. regulowanie stanu prawnego nieruchomości;
 7. obsługa procesu inwestycyjno-budowlanego;
 8. przygotowanie oraz analiza umów;
 9. występowanie w sprawach sądowych;

W każdej, z wyżej wymienionych spraw, jesteśmy w stanie Państwu pomóc, dokonując szczegółowej analizy stanu faktycznego i prawnego oraz wybierając najlepsze rozwiązania.

Szeroki zakres prowadzonych przez nas spraw pozwala na doradztwo prawne w niemal każdej dziedzinie prawa. W szczególności, w naszym zakresie działania znajdują się:

 1. porady prawne dla przedsiębiorców;
 2. sporządzenie i opiniowanie umów;
 3. wydawanie opinii prawnych;
 4. windykacja należności na rzecz firm i przedsiębiorców;
 5. zakładanie i rejestrowanie spółek oraz składanie wniosków do KRS;
 6. reprezentowanie przed wszystkimi sądami, organami administracji rządowej i samorządowej.

Obsługa prawna firm cennik Poznań

Wysokość wynagrodzenia kancelarii za obsługę prawną firmy zależy w szczególności od formy współpracy, ilości przepracowanych godzin oraz sektora działalności gospodarczej klienta.

Naszym klientom proponujemy trzy rodzaje współpracy:

 1. współpraca w oparciu o wynagrodzenie ryczałtowe – w tym modelu to przedsiębiorca określa miesięczną liczbę godzin, która jest niezbędna do obsługi jego spraw. Niewykorzystane godziny nie przechodzą na kolejny miesiąc rozliczeniowy. Stawka godzinowa w oparciu o ryczałt wynosi od 150 zł do 500 zł.
 2. współpraca w oparciu o wynagrodzenie godzinowe –  w tym modelu wysokość wynagrodzenia kancelarii jest uzależniona od ilości przepracowanych godzin w miesięcznym okresie rozliczeniowym. Przedsiębiorca przekazuje konkretne sprawy, nasza kancelaria prowadzi zestawienie określające miesięczny nakład pracy, który jest mnożony przez ustaloną stawkę godzinową. Stawka godzinowa wynosi od 150 zł do 500 zł.
 3. analiza konkretnej sprawy lub prowadzenie sprawy sądowej – w tym modelu przedsiębiorca przekazuje do prowadzenia konkretną sprawę do analizy lub prowadzenie sprawy sądowej. Dokonujemy wyceny takiej usługi i umawiamy się wówczas na określone wynagrodzenie.

Jesteśmy elastyczni i staramy się dostosować do wymagań naszych klientów. Jeśli poszukujesz obsługi prawnej firmy lub spółki, skontaktuj się z nami, a przedstawimy naszą wycenę w zakresie współpracy. Zapraszamy do kontaktu telefonicznie: 667 121 811 lub mailowo: kontakt@adwokat-szerszen.pl

Na czym polega obsługa prawna firm i spółek w Poznaniu ?

Obsługa prawna firm i spółek polega na stałym lub wpadkowym doradztwie prawnym. Przy stałej obsłudze istotne jest wzajemne zaufanie pomiędzy przedsiębiorcą, a prawnikiem. Budujemy wzajemne relacje oparte na szacunku oraz poszanowaniu czasu naszego klienta. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedsiębiorcami i nigdy nie odkładamy spraw na później.

Podejmowanie decyzji, często pod presją czasu, wymaga właściwego zrozumienia problemu, dlatego też przedstawiamy naszym klientom wszystkie możliwe rozwiązania oraz doradzamy, które według nas jest właściwe. Jednak zawsze ostateczny wybór należy do przedsiębiorcy.

Obsługa prawna firm skierowana jest nie tylko do dużych przedsiębiorstw, ale również do mniejszych firm oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. Stale zmieniające się przepisy prawa oraz liczne problemy związane z funkcjonowaniem firm pomagają zaoszczędzić sporo czasu oraz nerwów.

W razie konieczności nasza oferta obejmuje również współpracę z doradcami podatkowymi.

Obsługa prawna dla firm Poznań – dlaczego warto?

Zlecenie kancelarii adwokackiej stałej obsługi prawnej pozwala uniknąć wielu problemów oraz pomaga prowadzić działalność zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dzięki profesjonalnej pomocy prawnej nasi klienci nie muszą stale śledzić zmieniających się przepisów prawnych, szybciej i łatwiej odzyskują swoje należności od nierzetelnych kontrahentów i klientów. Analiza prawna podpisywanych umów oraz ich przygotowywanie pozwala zabezpieczyć interesy firmy na przyszłość. W przypadku wystąpienia procesu sądowego warto być reprezentowanym przez prawnika, który dobrze zna firmę i dzięki temu opracuje skuteczną strategię procesową.